НБУ прийняв одну з постанов для запуску агрострахування з держпідтримкою

Все про економіку та фінанси

НБУ в межах реалізації урядових програм щодо удосконалення державної підтримки аграріїв на 2021 рік зробив перший крок для запуску системи агрострахування. Так, регулятор затвердив вимоги для допуску страховиків до діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Як зазначається, результатом співпраці Національного банку, Міністерства аграрної політики та продовольства, учасників аграрного і страхового ринків став закон “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”. Документом, зокрема, суттєво оновлено підходи до системи агрострахування з державною підтримкою.

Оновлені підходи до агрострахування з державною підтримкою є частиною системи підтримки аграріїв, що складається з кредитування, страхування, відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур унаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, сприяння розвитку тваринництва та перероблення сільськогосподарської продукції.

"Вимоги для допуску страховиків до діяльності зі страхування аграрної продукції з державною підтримкою затверджено. Водночас наближається до завершення процес розроблення порядку та умов надання державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції, граничних розмірів страхових тарифів і стандартизованих страхових продуктів", - інформує НБУ.