НБУ привів наглядові процедури у відповідність з прийнятим законом

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що у межах безвиїзного нагляду уповноважуватиме службовця (службовців) НБУ на здійснення нагляду за діяльністю банку.

Як пояснює регулятор, це нововведення зумовлене приведенням наглядових процедур у відповідність до Закону України від 30.06.2021 №1587-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи", яким внесено зміни до статті 67 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Запроваджені зміни стосуються:

- порядку здійснення нагляду за діяльністю банку уповноваженим службовцем;

- його повноважень та прав;

- порядку повідомлення банку про уповноваження службовця на здійснення нагляду за діяльністю банку;

- зобов’язання уповноваженого службовця щодо забезпечення конфіденційності інформації про банк та його клієнтів;

- вимог до створення умов для роботи уповноваженого службовця в приміщенні банку, надання уповноваженому службовцеві інформації, документів, письмових пояснень щодо діяльності банку.

"Такі зміни посилять ефективність ризик-орієнтованого банківського нагляду та моніторингу діяльності банку, що сприятиме вчасному реагуванню на можливі негативні тенденції. Водночас виключено норми щодо запровадження особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора", - інформує НБУ.

Відповідні зміни містить постанова Правління Національного банку України від 06 жовтня 2021 року № 102 "Про затвердження Змін до Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду", яка набирає чинності з 14 жовтня 2021 року.