НБУ: гривневі кредити для бізнесу зросли за ІІ квартал на 30% р/р, це максимум за 8 років

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, зростання обсягів чистих гривневих кредитів суб’єктам господарювання за ІІ квартал прискорилося до 14.9% порівняно з 5.3% у попередньому кварталі. В річному обчисленні їхній приріст становив 29.8% – максимальне значення за останні вісім років.

“Високі темпи зростання значною мірою зумовила низька база порівняння ІІ кварталу минулого року: тоді кредитний портфель банків значно скоротився внаслідок першого локдауну COVID19. Українські приватні нефінансові корпорації – єдина категорія позичальників, що помітно нарощувала обсяги кредитного портфеля: на 20.0% за квартал. Обсяги кредитів дочірнім компаніям іноземних корпорацій та держкомпаніям майже не зростали. Суми валютних кредитів у доларовому еквіваленті зросли на 0.8% за квартал, але за рік зменшилися на 3.1%”, - зауважує регулятор.

Нацбанк інформує, що темпи зростання споживчих кредитів повертаються до докризового рівня, незважаючи на запровадження підвищених ваг ризику: обсяги чистих гривневих кредитів фізособам зросли на 8.7% за квартал та на 23.8% у річному вимірі.

Іпотечні кредити зберігають випереджальну динаміку порівняно зі споживчим кредитуванням – +16.0% за квартал та +41.7% р/р.

“Показники якості кредитів поліпшувалися через прискорення кредитування та списання непрацюючих активів. Частка непрацюючих кредитів за квартал знизилася на 2.8 в. п. до 37.2%”, - констатує НБУ.