НБУ: приріст чистих гривневих кредитів для корпсектору - понад 40% в річному обчисленні

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, чисті активи банків у ІІІ кварталі зросли внаслідок пожвавлення кредитування клієнтів за одночасного зменшення вкладень у ОВДП та депозитні сертифікати НБУ.

“Зростання за квартал чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті становило 13.1%. В річному обчисленні приріст перевищив 40%.

Темпи зростання кредитів населенню у річному вимірі пришвидшилися до 31.2% порівняно з попереднім кварталом та перевищили докризовий рівень. Іпотечні кредити зберігають випереджальну динаміку порівняно зі споживчим кредитуванням – понад 16% за квартал та +54.5% р/р.

Частка непрацюючих кредитів за квартал знизилася на 3.9 в. п. до 33.3% завдяки найбільшому в поточному році списанню непрацюючих активів та прискоренню кредитування”, - інформує Національний банк.

Довідково

За даними НБУ, банківська система в січні-жовтні збільшила портфель гривневих кредитів для корпоративного сектору на 20,2% (у жовтні - на 1,2%) до 505,25 млрд грн.

При цьому обсяг валютних позик для корпсектору в жовтні зріс на 2,4%, а загалом за 10 місяців зменшився на 7,8% - до 10,33 млрд дол.

Портфель гривневих кредитів для населення в січні-жовтні збільшився на 23,8% (у жовтні - на 0,6%) до 208,5 млрд грн.

Обсяг валютних позик для фізосіб у жовтні скоротився на 6,4%, а за 10 місяців - на 27,3% до 800 млн дол.

Які банки найсуттєвіше збільшили кредитний портфель юросіб за три квартали читайте тут, а кредитний портфель фізосіб - тут.

Про зменшення ОВДП-портфелю держбанків за 9 місяців на 60 млрд грн - тут.