НБУ повідомив про плани дозволити банкам купувати суверенні євробонди України

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін в інтерв`ю "НВ" розповів про плани Нацбанку щодо валютної лібералізації:

"Ми збільшили ліміти валютної позиції до 15% наприкінці минулого року. Плануємо далі збільшувати ці показники і в цьому році. Взагалі в наші плани входить поступове збільшення всіх існуючих на сьогодні лімітів на валютному ринку. Це — як ліміти на інвестиції за кордон для фізичних і юридичних осіб, так і ліміт на щоденну купівлю валюти бізнесом без зобов’язань.

Зараз у фокусі нашої уваги — розвиток ринку деривативів, зокрема ми плануємо запровадити біржові валютні свопи через центрального контрагента. Це на сьогодні найбільше завдання, над яким в розрізі валютної лібералізації ми працюємо. Після цього ми плануємо запровадити валютний кліринг, щоб всі валютні фінансові інструменти могли торгуватися в іноземній валюті. Ми почнемо з валютних ОВДП, але вийдемо на всі фінансові інструменти. І також ми плануємо надати доступ банкам до ринку ОЗДП в іноземній валюті".

Нагадаємо, нещодавно заступник голови НБУ Юрій Гелетій повідомив, що Національний банк має намір вирішити питання допуску українських банків до купівлі єврооблігацій України в січні-червні 2022 року.

За його словами, НБУ планував вирішити це питання у березні. "З урахуванням поточної ситуації нашим таргетом залишається перше півріччя", – сказав Ю. Гелетій.

Він підкреслив, що регулятор не відмовляється від цієї ідеї й обговорює її з Міністерством фінансів, а також розпочав діалог щодо цього з міжнародними партнерами.