НБУ дозволив Тігіпку придбати фінкомпанію "Фортіфай" - покупця Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, він погодив Сергію Тігіпку опосередковане набуття (через компанію Luregio Limited) 100% в капіталі ТОВ "Фінансова компанія "Фортіфай". Відповідне рішення №21/1699-пк було прийняте регулятором 30.10.2020.

Нагадаємо, 08.10.2020 Антимонопольний комітету схвалив придбання кіпрською компанією Сергія Тігіпка Luregio Limited фінкомпанії "Фортіфай", яка в березні на аукціоні купила 99,77% акцій Промінвестбанку. Вказаний аукціон проводився в рамках виконання рішення арбітражу щодо стягнення з Росії компенсації (за експропрійовану нерухомість) низкою компаній, які пов`язані з Ігорем Коломойським і його партнерами.

Наразі в держреєстрі засновниками і бенефіціарами фінкомпанії "Фортіфай" вказані особи, в яких простежується зв`язок з оточенням Ігоря Коломойського.

На сайті НБУ останні дані щодо структури власності Промінвестбанку датовані 01.01.2020 (на вказану дату власником 99,77% акцій банку значиться російська держкорпорація ВЕБ.РФ/Внєшекономбанк).

С. Тігіпко заявляв, що планує перевести робочі активи Промінвестбанку в Таскомбанк.

P.S.

Згодом НБУ уточнив, що отримав пакет документів від Сергія Тігіпка для узгодження опосередкованого придбання (через кіпрську компанію LUREGIO LTD) істотної участі в Промінвестбанку в розмірі 99,772644% в статутному капіталі банку та поки не приймав жодних рішень щодо пакета документів Тігіпка.

Як зауважив регулятор, на цей час отримані документи для погодження набуття істотної участі зареєстровані і перебувають на розгляді. За результатами розгляду громадськість буде проінформована додатково.

Згідно зі статтею 34 Закону України "Про банки і банківську діяльність" НБУ розглядає документи, зазначені в статті 34, протягом трьох місяців з дня отримання повного пакета відповідних документів.

При розгляді пакету документів Нацбанк перевірить ділову репутацію інвестора на відповідність вимогам, встановленим в нормативно-правових актах НБУ, його фінансовий стан і джерела походження коштів.