НБУ подав запит про членство в Банку міжнародних розрахунків

Все про економіку та фінанси

26 червня глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що перебуває в Базелі на Щорічних Загальних зборах Банку міжнародних розрахунків (BIS) – ключового осередку міжнародної спільноти центробанків.

К. Шевченко розповів про зустріч з Франсуа Вільруа де Гало - головою Ради директорів BIS, головою центробанку Франції:

"Подякував, що з перших днів війни ми перебуваємо на постійному зв’язку.

Ми цінуємо рішення BIS у відповідь на наше звернення призупинити участь центрального банку рф у всіх засіданнях, послугах та заходах BIS і сподіваємося на повне припинення її членства.

Звернувся до пана де Гало як голови Ради директорів Банку міжнародних розрахунків із проханням сприяти розгляду запиту Національного банку України про членство в BIS під час наступного раунду прийняття нових учасників.

Обговорили співпрацю наших інституцій. Національний банк України та Banque de France поєднує співпраця в межах технічної допомоги. Сьогодні ми поступово нарощуємо нашу діяльність. Під час зустрічі пан де Гало підтвердив, що центробанк Франції готовий суттєво розширити технічну допомогу Національному банку".

Крім того, глава НБУ провів зустрічі з Луїсом Авазу Перейра да Сілва (заступником Генерального менеджера BIS), Петером Цьольнером (керівником Департаменту з питань банківської діяльності BIS), Йошинорі Наката (секретарем Ради директорів BIS), а також з Ігнаціо Віско (головою Банку Італії) та з Томасом Джордану (головою Національного банку Швейцарії).