НБУ підвищує ліміти валютної позиції банків у півтора рази

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що з 1 грудня 2021 року підвищує ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків з 10% до 15% від їхнього регулятивного капіталу.

За оцінками НБУ, збільшення лімітів розширить можливості банків здійснювати власні операції на міжбанківському валютному ринку в межах валютної позиції на суму близько 400 млн дол.

"Це сприятиме зростанню ролі банків у згладжуванні надмірних курсових коливань на валютному ринку та підвищенню ліквідності та глибини ринку загалом", - констатує регулятор.

Зазначені зміни затверджені рішенням правління НБУ №573-рш від 16 листопада 2021 року "Про внесення змін до рішення правління Національного банку України від 29 березня 2018 року № 184-рш", яке набирає чинності з 1 грудня 2021 року.

Попереднє коригування значень лімітів відкритої валютної позиції відбулось у січні 2020 року. Ліміти довгої та короткої валютної позиції банків було підвищено вдвічі – до 10% від їхнього регулятивного капіталу.

"Ці зміни не лише не мали негативного впливу на стан валютного ринку, а й сприяли збільшенню обсягів операцій на міжбанківському валютному ринку: середньоденний обсяг операцій між банками з урахуванням угод із НБУ у 2020 році збільшився на 11%, а у 2021 році (станом на 17 листопада) – ще на 9%", - резюмує НБУ.