НБУ оцінив фінансовий стан "Платинум Банку"

Все про економіку та фінанси

Анна Муріна – начальник відділу аналізу бізнес-моделей банків департаменту фінстабільності НБУ – на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментувала повідомлення «Платинум Банку», що він увійшов до «ТОП-10 найбільш привабливих банків для вкладників» (цитата із сайту фінустанови).

«Коли бачу такі новини, дуже жалкую про непублічність результатів стрес-тестів. Європейські і американські регулятори оприлюднюють результати стрес-тестів, а ми ні. Чому? На жаль, наша практика - це дискримінація хороших банків, це певною мірою обман вкладників. А хороші банки є», - зауважила А. Муріна.

Довідково

Як писав Finbalance, відповідно до звітності «Платинум Банку», його власний капітал у січні-червні поточного року впав у 5 разів – до 34 млн грн (з 171,46 млн грн. на 01.01.2016).

За підсумками ІІ кварталу 2016 року його значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні лише 0,41%, тоді як вимога НБУ (без врахування кризових пом’якшень) – не менше 10%.

Згідно з домовленостями з Нацбанком, "Платинум Банк" має відновити нормативне значення регулятивного капіталу до 01 січня 2019 року. Торік в.о. глави правління "Платинум Банку" була Катерина Рожкова - нинішній в.о. заступника глави НБУ.

За підсумками першого півріччя 2016 року "Платинум Банк" зафіксував збиток 137,4 млн грн (у ІІ кварталі – 77,6 млн грн., у І кварталі – 59,8 млн грн). За підсумками 2015 року збиток фінустанови був 523,9 млн грн. (у 2014 році – 506,7 млн грн).

Однією з передумов для негативного фінрезультату банку в 1-му півріччі стало перевищення процентних витрат (701,39 млн грн) над процентними доходами (532,3 млн грн) на 169 млн грн (найгірший показник у банківській системі). До речі, процентні доходи «Платинума» в порівнянні з 1-им півріччя-2015 впали на 205,2 млн грн (-27,8%), а процентні витрати – зросли на 61,26 млн грн. (+9,6%). Нагадаємо, процентні витрати «Платинум Банку» в І кварталі перевищили процентні доходи на 69,7 млн грн, а в 2015 році – на 86,7 млн грн.

У 1-му півріччі "Платинум Банк" продав портфель кредитів на 35,34 млн грн з дисконтом 96,4%.

На кінець червня 41,55% кредитного портфелю "Платинум Банку" - це були позики пов`язаним особам (на кінець грудня-2015 - 43,65%).

За даними банку, його борг перед НБУ в січні-червні зменшився на 192 млн грн – до 412,2 млн грн. Як писав Finbalance, це відбулося після допущення прострочок по виплатам регулятору по кредитам рефінансування та реструктуризації відповідної заборгованості (кінцевий термін виплат - 29 червня 2018 року).

Зі статистики НБУ випливає, що за пісумками 1-го півріччя «Платинум Банк» посів друге місце в банківській системі (після Приватбанку) за обсягом притоку гривневих коштів населення. Відповідний портфель у «Платинум Банку» збільшився на 1 млрд грн, або на 30,9% (причому в ІІ кварталі - на 737,5 млн грн, або на 20,9%; це був третій результат на ринку). Обсяг валютних коштів населення банку в січнні-червні зменшився на 9,5 млн дол, або на 13,3% (у ІІ кварталі - на 4,2 млн дол, або на 6,3%). У 1-му півріччі "Платинум Банк" посів друге місце в банківській системі за витратами на маркетинг та рекламу (після Приватбанку).

Про можливість офіційного входження Б. Кауфмана в капітал "Платинума" див. тутПро намагання Промінвестбанку стягнути 35 млн дол. з готельних структур Кауфмана див. тут

Про судовий спір "Платинум Банку" та компанії "МТС Україна" майже за 350 млн грн, а також звинувачення "Платинум Банку" на адресу свого глави правління щодо перевищення повноважень читайте тут

Про кримінальне провадження Нацполіції щодо розтрати службовими особами "Платинум Банку" 1,1 млрд грн в період, коли до складу правління фінустанови входила К. Рожкова, див. тут і тут

Про затримання Ігоря Дорошенка - радника спостережної ради "Платинум Банку" та екс-глави правління банку "Михайлівський" - читайте тут
 

Читайте детально про фінстан УкрексімбанкуОщадбанкуУкргазбанку,  ПриватбанкуПУМБРайффайзен Банку АвальУкрсиббанкуОТП БанкуУкрсоцбанку/UniCreditАльфа-БанкуПромінвестбанкуВТБ БанкуСбербанкуПлатинум БанкуФінбанкуКредит ДніпроДіамантбанку"Південний"А-Банкубанку "Восток"Трастбанків "Кліринговий дім" та "Місто-банку"ТаскомбанкуІндустріалбанку та Експрес-банкуБанку інвестицій та заощадженьФортуна-банку"Глобус"АкордбанкуPIN bankбанку "Форвард"Правекс-банку"Авангард"Міжнародного інвестиційного банку.

Рейтинг банків з найбільшим відтоком коштів населення за 1-е півріччя див. тут, а коштів юросіб - тутРейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків - тут. У яких банків процентні витрати перевищили їх процентні доходи - тут. У яких банків найбільше безнадійних боргів - тут. Рейтинг банків за обсягом активів - тут. Які банки найбільше втратили від операцій з валютою та цінними паперами - тут. Які банки найактивніше скорочують резерви під кредити - тут. Які банки найбільше витрачають на рекламу та маркетинг - тут. У яких банків збільшився борг перед НБУ по кредитам рефінансування - тут.  Які банки зменшили валютні борги перед іншими банками - тут. Які банки нарощували кредитний портфель юросіб - тут.