НБУ отримав від Тігіпка документи для узгодження купівлі Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що отримав від Сергія Тігіпка пакет документів для узгодження покупки Промінвестбанку, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Більш детальну інформацію щодо відповідної заявки на узгодження в НБУ поки не розкривають.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив придбання ПІБу кіпрською компанією Luregio Limited, кінцевим бенефіціаром якої виступає український бізнесмен Сергій Тігіпко, через покупку ТОВ "Фінансова компанія "Фортіфай". За відповідне рішення комітет проголосував на засіданні 8 жовтня. 

Відповідно до інформації в Єдиному держреєстрі юросіб і осіб-підприємців, Luregio Limited 28 серпня цього року зареєструвало ТОВ "Лурежіо інвест" зі статутним капіталом 350 млн грн, основними видами діяльності якого зазначено консультування і управління, надання фінансових послуг та інших допоміжних комерційних послуг. Керівником підприємства призначено Людмилу Назаренко, яка була заступником директора з юридичних питань ТОВ "Група ТАС" і членом наглядової ради Універсал Банку, що належать Тігіпку.

4 березня пакет акцій ПІБ розміром 99,7726% було продано в рамках виконавчого провадження на торгах фондової біржі ПФТС за 268 млн 709,96 тис. грн. Провадження було відкрито в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ збитків низки компаній, які пов`язані з Ігорем Коломойським та які мали активи в Криму.

Покупцем через ЗАТ "Альтана Капітал" стало ТОВ "ФК "Фортіфай", яке наразі пов`язане з оточенням Коломойського.

"Фортіфай" оплатила акції, проте арешт на акції ПІБ, накладений постановою Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити процедуру примусового продажу заарештованого майна, а саме провести переведення зазначених цінних паперів з рахунку власника на рахунок компанії "Фортіфай".