НБУ отримав 1,4 млрд грн у 2021 році в рамках погашення боргу виведених з ринку банків

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що за 2021 рік отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,4 млрд грн.

Найбільше коштів отримано від звернення Національним банком стягнення на нерухоме майно шляхом набуття його у власність – 441,5 млн грн.

Крім того, заборгованість за наданими Національним банком кредитами рефінансування неплатоспроможних банків погашено за рахунок:

- реалізації в межах виконавчого провадження заставленого нерухомого майна поручителів неплатоспроможних банків – 226,7 млн грн;

- реалізації заставлених неплатоспроможними банками об’єктів нерухомого майна – 210,0 млн грн;

- реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами – 161,6 млн грн;

- отримання коштів від погашення заставлених Національному банку цінних паперів – 160,9 млн грн;

- отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими Національному банку кредитними договорами – 13,3 млн грн;

- інших джерел погашення заборгованості – 193,0 млн грн.

За найвищими цінами у 2021 році реалізовано об’єкт нерухомого майна, переданий АТ "Родовід Банк" в іпотеку Національному банку, – 209,3 млн грн, а також пул майнових прав за кредитними договорами, переданих ПАТ "КБ "Фінансова Ініціатива" у заставу Національному банку, – 87,3 млн грн.

Починаючи з 2015 року Національним банком загалом повернуто 17,2 млрд грн заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків, яка на 31 грудня 2021 року становила 39,3 млрд грн.

На сьогодні за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків, які виводяться Фондом гарантування вкладів фізичних осіб з ринку, у судах різних інстанцій за позовами Національного банку ще триває розгляд 20 справ до майнових поручителів про звернення стягнення на майно, 12 справ про банкрутство майнових поручителів, а також 8 справ до фінансових поручителів.

"Рішення щодо реалізації заставлених активів неплатоспроможних банків ухвалює виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Як забезпечений кредитор Національний банк має право запропонувати інші умови реалізації активів, що перебувають у нього в заставі, після отримання офіційного рішення виконавчої дирекції ФГВФО. Продаж активів також здійснює ФГВФО", - уточнює НБУ.