НБУ: оскаржуючи поруку по рефінансу, Коломойський хоче блокувати позов у Швейцарії

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що 31 травня Госпсуд м. Києва розглядатиме справу за позовом Ігоря Коломойського до Нацбанку та Приватбанку про визнання недійсними п’яти кредитних договорів рефінансування та п`яти договорів особистої поруки І.В. Коломойського за цими кредитними договорами.

"Національний банк України звертає увагу: такий позов та зазначені позовні вимоги – це спроба І. Коломойського зупинити, а в подальшому й унеможливити розгляд ініційованих НБУ справ у Швейцарії, що свідчить про небажання І. Коломойського виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами поруки", - вважає НБУ.

У грудні 2018 року НБУ звернувся до Першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви за місцем проживання І. В. Коломойського для стягнення заборгованості як з фінансового поручителя перед НБУ.

У 2016 році І. Коломойський, який на той момент був співвласником істотної частки ПриватБанку, уклав з Національним банком договори поруки та з власної волі особисто зобов`язався виконати вимоги Нацбанку з повернення кредитів рефінансування отриманих ПриватБанком за період 2008-2014 рр.

"Як фактично, так і юридично І. Коломойський залишається боржником перед НБУ за вказаними кредитами ПриватБанку, заборгованість за якими на сьогодні складає 9,2 млрд грн.

Однак замість добросовісного виконання взятих на себе зобов’язань, колишній акціонер ПриватБанку І. Коломойський вчиняє юридичні дії з метою блокування розгляду ініційованих НБУ судових процесів в Швейцарії та Україні про стягнення заборгованості.

Так, схожі позовні вимоги І. Коломойського були задоволені Печерським районним судом міста Києва 20 квітня 2019 за наявної протилежної та однозначної судової практики Верховного Суду у подібних правовідносинах.

Національний банк звертає увагу, що у разі визнання кредитних договорів та договорів поруки недійсними в порушення принципу естопель (широко застосовується у практиці Верховного Суду) Господарський суд м. Києва фактично встановить можливість І. Коломойському уникнути відповідальності за виконання взятих зобов’язань за договорами особистої поруки.

Крім того, це ускладнить захист інтересів як НБУ, так і держави в судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих державі колишніми власниками ПриватБанку", - резюмує Нацбанк.

P.S.

Як пише "Укрінформ" з посиланням на НБУ, Госпсуд Києва переніс на 7 червня розгляд справи про визнання недійсними п’яти кредитних договорів рефінансування і договорів особистої поруки Ігоря Коломойського за цими договорами.

Суд мотивував таке рішення тим, що НБУ має надати додаткові документи у цій справі.