НБУ оскаржує судову процедуру банкрутства Златобанку

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що не погоджується з ухвалою Госпсуду м. Києва про відкриття провадження у справі про банкрутство АТ "Златобанк" та уже подав апеляцію, “адже ліквідація банків має відбуватись не за загальною процедурою банкрутства, а виключно у межах процедур, передбачених Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", за якими пріоритетне право на отримання коштів мають не акціонери, а кредитори банку” (цитата).

При цьому Нацбанк звернув увагу кредиторів "Златобанку" щодо встановленого строку на заявлення грошових вимог до боржника – 25 липня 2019 року. “Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає”, - підкреслив регулятор.

Нагадаємо, ухвалою Госпсуду м. Києва від 19 червня 2019 року було відкрито провадження у справі №910/4475/19 про банкрутство АТ "Златобанк". Відповідне оголошення оприлюднено 25 червня 2019 року на офіційному веб-сайті Верховного Суду.

“Конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов’язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника і документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження, тобто до 25 липня 2019 року.

Відтак, рекомендуємо кредиторам АТ "Златобанк" в межах цього строку звернутись зі своїми письмовими заявами з вимогами до боржника у справі №910/4475/19 про банкрутство”, - зауважується в повідомленні НБУ.