НБУ оштрафував банк Порошенка

Все про економіку та фінанси

16 березня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №826/3967/18 за позовом ПАТ “Міжнародний інвестиційний банк” (МІБ) до НБУ про визнання протиправними та скасування рішень від 12.02.2018 року №23 "Про накладення штрафу на Публічне акціонерне товариство "Міжнародний інвестиційний банк" та №24 "Застереження".

Свої позовні вимоги “Міжнародний інвестиційний банк” обгрунтовує тим, що оскаржувані рішення прийняті Нацбанком “з порушенням принципів верховенства права, законності, обґрунтованості і розсудливості” (цитата).

На якій саме підставі НБУ оштрафував МІБ у судових матеріалах наразі не уточнюється.

При цьому суд зобов`язав НБУ подати письмові пояснення щодо позову (відзив) та (цитата) "всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача, зокрема, належним чином завірені копії документів, на підставі яких прийнято оскаржувані рішення, зокрема, висновки відповідних структурних підрозділів - Департаменту банківського нагляду, Юридичного департаменту стосовно негативного впливу дій Банка на його фінансовий стан, про вплив застосування штрафу на фінансовий стан Банка, щодо можливості (доцільності) застосування штрафу до Банку та розміру штрафу, адекватному розміру загрози інтересам вкладників чи інших кредиторів Банку".

Нагадаємо, нещодавно суди скасували 5-мільйонний штраф, який НБУ наклав на банк “Південний” (у цьому випадку предметом спору стали операції, в яких регулятор вбачав ознаки порушення законодавства в сфері фінмоніторингу).

Як писав Finbalance, НБУ виключив “Міжнародний інвестиційний банк” з переліку фінустанов, яким потрібно пройти стрес-тест. У Нацбанку наполягали, що відповідне рішення було обгрунтованим.

Відповідно до звітності МІБ, на 01.03.2018 він у 6 разів перевищував ліміт НБУ на інсайдерське кредитування. Щоправда, на кінець ІІІ кварталу 2017 року обсяг вкладів пов’язаних осіб у фінустанові сягав 4,5 млрд грн (67% усіх зобов’язань), тоді як, скажімо, кредитний портфель юросіб - 2,26 млрд грн, а обсяг цінних паперів у портфелі до погашення - 1,5 млрд грн.