НБУ: одна установа поповнила фінансовий ринок, п`ять компаній отримали нові ліцензії

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що уніс до Державного реєстру фінансових установ ТОВ "Стелла Фінанс" (код за ЄДРПОУ 44385322). Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 06 серпня 2021 року.

На цьому ж засіданні Національний банк ухвалив рішення про видачу ліцензій на надання фінансових послуг

- ТОВ "Стелла Фінанс" – трьох ліцензій на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту, на надання послуг з фінансового лізингу та на надання послуг з факторингу;

- ТОВ "ФК "Масон" (код за ЄДРПОУ 41980199) – трьох ліцензій на надання послуг з фінансового лізингу, на надання гарантій та надання послуг з факторингу;

- ТОВ "ФК "Еліт Фінанс" (код за ЄДРПОУ 40340222) – ліцензії на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту;

- ТОВ "Дірект Фінанс Інвест" (код за ЄДРПОУ 35141875) – ліцензії на надання послуг з фінансового лізингу;

- ПрАТ "СК "Залізничні шляхи" (код за ЄДРПОУ 22523595) – ліцензії на здійснення добровільного страхування сільськогосподарської продукції.

Страховий портфель ПрАТ "СК "Залізничні шляхи" відповідно до останньої поданої страховиком звітності станом на 31 березня 2021 року переважно складався з добровільного страхування наземного транспорту (крім залізничного), частка страхових платежів за цим видом становить 91,6% страхового портфеля страховика. Обсяг страхових премій становив 2 829,0 тис. грн, частка ринку компанії за страховими преміями за ризиковими видами страхування становила 0,02% від загального обсягу.

ТОВ "ФК "Масон" було внесено до Державного реєстру фінансових установ 11 грудня 2018 року, ТОВ "ФК "Еліт Фінанс" – до Державного реєстру фінансових установ 27 січня 2020 року та ТОВ "Дірект Фінанс Інвест" – до Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, 21 травня 2021 року.

Довідково

Перевірити чинні ліцензії фінансових установ можна на сайті Національного банку України: небанківської фінансової установи – за посиланням, юридичної особи-лізингодавця – за посиланням.