НБУ очікує дефіцит поточного рахунку платіжного балансу за 2021 рік на рівні 0,4% ВВП

Все про економіку та фінанси

НБУ прогнозує, що поточний рахунок у 2021 році повернеться до незначного дефіциту, який суттєво розшириться в наступні роки внаслідок зростання внутрішнього попиту та менш сприятливих умов торгівлі:

"У 2021 році поточний рахунок платіжного балансу буде зведено з дефіцитом 0,4% ВВП. Це зумовлюватиметься зростанням внутрішнього попиту, відновленням закордонного туризму та вищими обсягами виплат дивідендів. Ці фактори будуть лише частково компенсовані сприятливими умовами торгівлі та рекордним урожаєм зернових. У 2022–2023 роках дефіцит поточного рахунку значно розшириться внаслідок подальшого зростання внутрішнього попиту на тлі гірших умов торгівлі.

Основним припущенням макропрогнозу, яке Правління Національного банку України бере до уваги, залишається продовження співпраці з МВФ.

Національний банк очікує на прогрес в перемовинах України з МВФ. Тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю з МВФ створює ризики для фінансування дефіциту державного бюджету, насамперед у наступні роки. Також це може призвести до погіршення інфляційних і курсових очікувань, що змусить центробанк проводити жорсткішу монетарну політику.

Натомість виконання програми співпраці з МВФ дасть змогу залучити передбачений обсяг офіційного фінансування та здешевити інші залучення на зовнішньому та внутрішньому ринках. Це також дасть змогу утримувати міжнародні резерви на рівні 29–31 млрд дол. США у 2021–2023 роках".