НБУ: низка центробанків Європи розглядають питання нових своп-ліній для України

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв`ю чеському виданню Seznam Zprávy повідомив, що завдяки проведенню виваженої макроекономічної політики, Україна мала буфери на випадок екстраординарних подій (як-от війна).

"Це помірний дефіцит бюджету, зниження боргового навантаження, контроль за інфляційними очікуваннями, плаваючий обмінний курс та значні міжнародні резерви. Все це створює необхідний запас міцності, – наголосив Кирило Шевченко.

"24 лютого, щойно ми зрозуміли, що живемо в умовах повноцінної війни, у нас було чітке розуміння, що потрібно робити для стабілізації функціонування банківської системи і налагодження її максимально ефективної роботи в цих нових умовах. Крім того, ми мали план безперебійної роботи в умовах військової агресії. Ураховуючи ці якісні зміни в країні, а також значну міжнародну підтримку, я впевнений, що ми зможемо вистояти й перемогти", - додав глава НБУ.

За його словами, перемовини про міжнародну підтримку не зупиняються ні на день. НБУ перебуває в постійному контакті з партнерами. Зокрема, питання про відкриття нових своп-ліній зараз розглядається низкою центробанків Європи.

Сьогодні вже висунуто кілька сценаріїв-припущень про вплив війни на економіку України. Серед них – прогноз МВФ, де базовий сценарій передбачає зниження ВВП на 10%, натомість максимально можливе падіння у разі затягування бойових дій – 25-35%. Таке припущення сформоване з досвіду країн, що пережили масштабні військові дії – Ірак, Ліван, Сирія та Ємен.

Доки тривають бої, підтвердити чи спростувати цей прогноз неможливо. Це та невідома складова в завданні з максимальної підтримки (на даному етапі) та відновленні (після перемоги) економіки країни, зауважують в НБУ.