НБУ не виключає видачу рефінансу для Приватбанку, щоб заплатити Суркісам

Все про економіку та фінанси

НБУ підтверджує можливість рефінансування Приватбанку при виконанні рішення суду за позовом сім`ї Суркісів, повідомила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, пише "Інтерфакс-Україна".

"За поточної ситуації ПриватБанку не потрібно рефінансування... Але якщо говорити в контексті судів, то звичайно в такому випадку воно може йому знадобитися", - сказала К. Рожкова в п`ятницю в Києві під час круглого столу.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов сім`ї Суркісів та постановив стягнути з ПриватБанку кошти в сумі 1,05 млрд грн, $ 266,2 тис., а також EUR7,8 тис. У свою чергу КААС 6 листопада відхилив апеляційну скаргу на рішення першої інстанції. НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції. Дату розгляду скарги ще не призначено.

Водночас Державна виконавча служба 13 листопада відкрила провадження про стягнення з ПриватБанку коштів на користь І.Суркіса, Р.Суркіса, С.Суркіс, М.Суркіс і П.Ковалік. Наразі провадження перебувають у статусі примусового стягнення. Суми коштів, що підлягають стягненню, в системі не уточнюються.

ПриватБанк допускає необхідність залучення рефінансування НБУ для відшкодування коштів за позовами Суркісів.