НБУ не погодив члена правління Ощадбанку, його призначили директором департаменту

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк заявив, що 19 березня його наглядова рада припинила повноваження члена правління, відповідального за управління ризиками, Дмитра Буца.

"Причиною стала відмова Національного банку України у його погодженні на посаду члена правління", - йдеться в повідомленні держбанку.

Як зазначається, Дмитро Буц став переможцем конкурсу на посаду члена правління, відповідального за управління ризиками, що був оголошений 10 липня 2020 року. До роботи в Ощадбанку він приступив 1 грудня 2020 року.

До призначення в Ощадбанк Дмитро Буц працював, зокрема, в Правекс Банку, а також в НБУ (заступником директора департаменту супроводження кредитів).

"Дмитро Буц обійматиме посаду директора генерального департаменту з управління ризиками для забезпечення належного функціонування системи ризик-менеджменту в Ощадбанку. Посилення функції ризик-менеджменту й надалі залишатиметься у пріоритеті наглядової ради та правління Ощадбанку. Банк продовжить консультації з регулятором щодо цього питання", - йдеться в повідомленні Ощадбанку.

P.S.

Згодом заступник глави НБУ Ярослав Матузка заявив, що підстави для перегляду рішень НБУ про непогодження Дмитра Буца на посаду члена правління Ощадбанку відсутні.

"Щодо останніх рішень НБУ стосовно погодження керівників Ощадбанку зазначаємо, що погодження керівників банків є беззаперечним правом Нацбанку (...) НБУ не бачить підстав для перегляду цих рішень. Реформа корпоративного управління не має зводитися до формальної оцінки відповідності членів правління кваліфікаційним вимогам", - зазначив заступник глави НБУ.

Він нагадав, що регулятор під час розгляду кандидата на посаду керівника банку комплексно аналізує результати тестування та співбесіди, а також бере до уваги рівень його професійної придатності з урахуванням наявності необхідного обсягу знань, професійного та управлінського досвіду для належного виконання обов`язків, які будуть на нього покладені.

Заступник голови Нацбанку додав, що рішення комітету НБУ з питань нагляду є результатом обговорення членів комітету і правління, які також мають право брати участь у засіданнях.