НБУ не домігся зняття арешту з активів Коломойського

Все про економіку та фінанси

17 квітня Київський апеляційний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу НБУ та залишив без змін ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 05.02.2019, якою за клопотанням Генпрокуратури в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо можливого виведення 19 млрд грн рефінансування, залученого Приватбанком в НБУ до націоналізації) було накладено масовий арешт на майно компаній, прямо та опосередковано пов’язаних з “приватівцями” і їх партнерами.

Суд апеляційної інстанції зберіг арешт таких активів, які були передані “приватівцями” в іпотеку/заставу для НБУ як забезпечення боргів Приватбанку по рефінансуванню:

- майже 1,3 тис одиниць залізничного рухомого складу (вагони, напіввагони, цистерни, платформи, електровози, тепловози тощо), які належать ПАТ “Дніпроазот”, ПАТ “Нікопольський завод феросплавів”, ПАТ “Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат”, ПАТ “Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат”;

- 15 земельних ділянок ТОВ “Скорзонера” (власник активів на курорті “Буковель”);

- зернового терміналу “Бориваж” (його власник - ТОВ “Агротермінал Логістік”);

- заводу з виробництва напоїв і соків у м. Дніпро (власник - ТОВ “Ерлан”);

- офісної будівлю в м. Києві, яка належить ТОВ “Поділ нерухомість” та яку орендує телеканал “1+1” й інші пов’язані з ним медіакомпанії;

- літака Boeing 767-300 (належить компанії Pennylane - Comercio Internacional LDA);

- ангара для обслуговування літаків (належить ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ”);

- 34 земельних ділянок в Одеській області на масиві “Золотий берег”, що належать ТОВ “Гаджибей”;

- готелів, житлових будинків, офісів, торгових павільйонів, земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості в різних регіонах України, які належать ТОВ “Приватофіс”, ПрАТ “Готель “Жовтневий”, ТОВ “Акватера”, ТОВ “Арлан”, ПрАТ “Аеробуд”, ТОВ “Перспектива Інвестмент”, ТОВ “Укрінтерінвест”, ПрАТ “Дніпрометалсервіс”, ВАТ “НДІавтопром”, ВАТ “УкрНДІінжпроект”, ПАТ “Проектно-пошуковий інститут Південмедбіосинтез”, Тровелко Холдінгз Лімітед, ПрАТ “Кобос”, ТОВ “Жовтневий-14”, ТОВ “ІММЕ”.

У ході судового процесу НБУ наполягав, що лютневий арешт “приватівських” активів підлягає скасуванню, враховуючи, що

- Печерський райсуд м. Києва у 2017 році вже накладав арешт на те саме майно, що “виключає необхідність звернення до слідчого судді з новим клопотанням, оскільки такий запобіжний захід вже реалізовано, і останній є чинним” (цитата);

- арешт спірного майно обмежує права НБУ, оскільки “унеможливлює здійснення задоволення його вимог за рахунок предмету іпотеки (застави), в тому числі шляхом реалізації позасудового способу звернення стягнення” (цитата).

Натомість Київський апеляційний суд дійшов висновку, арешт майна “не обмежує жодних прав Національного банку України”, а “доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна авторами апеляційної скарги не надано та колегією суддів не встановлено” (цитата).

Як писав Finbalance, 22.03.2019 Печерський райсуд м. Києва в рамках згаданого кримінального провадження №42014000000001261 за клопотанням Генпрокуратури наклав ще один арешт на активи низки компаній, які прямо й опосередковані пов’язані з “приватівцями” та їх партнерами.

Відповідні активи теж були передані Нацбанку в іпотеку/заставу як забезпечення боргів Приватбанку по рефінансуванню.

У цьому випадку йшлося про земельні ділянки, квартири, приміщення, залізничний рухомий склад, які належать ТОВ “Скорзонера”, ТОВ “Арт - Лаб Груп”, ТОВ “Тех - Трейд - Інвест”, ТОВ “Гаджибей”, ТОВ “Приватофис”, ТОВ "Істейт-Сервіс", ТОВ "Спектрум-Енерго", ТОВ "Перспектива Інвестмент", ПАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат", ПАТ "Нікопольський завод феросплавів".

У Нацбанку заявляли про намір оскаржувати і березневий арешт активів “приватівців” та їх партнерів.

Про намагання НБУ в судовому порядку стягнути з "приватівців" борги Приватбанку по рефінансуванню, а також про супровідні позовні вимоги "приватівців" до Нацбанку читайте тут.