НБУ назвав 22 банки, які будуть проходити стрес-тест у 2022 році

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що затвердив технічне завдання для проведення щорічної оцінки стійкості у 2022 році та визначив перелік банків, які проходитимуть стрес-тестування, що є її складовою.

Оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 01 січня 2022 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review – AQR) для 71 фінансової установи, що має банківську ліцензію.

Традиційно для стрес-тестування було обрано 30 найбільших банків, відібраних за критеріями: розмір активів, зважених на ризик, обсяг залучених депозитів від домогосподарств та чистих кредитів, наданих домогосподарствам (з вагою 40%, 50% та 10% відповідно).

Проте прийнято рішення, що цьогоріч Національний банк не стрес-тестуватиме банки, які двічі поспіль продемонстрували свою стійкість до несприятливих подій.

Тож стрес-тестування проходитимуть лише ті фінустанови, які за результатами останніх двох оцінок стійкості мали підвищені необхідні рівні достатності капіталу або ж потрапили до списку вперше.

"Таке рішення відповідає принципам ризик-орієнтованого наглядового підходу", - зазначив регулятор.

Банки, які проходитимуть стрес-тестування у 2022 році:

Ощадбанк
Укрексімбанк
Укргазбанк
Альфа-Банк
Сбербанк
Кредобанк
Правекс Банк
Форвард
Південний
Таскомбанк
Універсал Банк
Кредит Дніпро
Восток
Мегабанк
А-Банк
МТБ Банк
КІБ
Банк інвестицій та заощаджень
Альянс
Львів
Глобус
Акордбанк

Ці підходи встановлено рішенням правління НБУ "Про затвердження Технічного завдання для здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2022 році", яке набрало чинності 21 січня 2022 року.

Про результати стрес-тесту 30 банків за 2021 рік - тут.