НБУ вивчає з Мінфіном питання купівлі українськими банками євробондів України

Все про економіку та фінанси

Ситуація на ринку єврооблігацій України знервована, тому Національний банк поки що вивчає питання допуску українських банків до купівлі відповідних євробондів, повідомив під час брифінгу голова НБУ Кирило Шевченко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми бачимо, що зараз на ринку спостерігається нервозність. Тому ми вивчаємо це питання разом із Мінфіном України та повернемося до його розгляду найближчим часом", – сказав глава НБУ.

"Заходи щодо лібералізації валютного ринку Нацбанк завжди приймає на основі оцінки довгострокових тенденцій, але з огляду на безумовно поточну ситуацію", – зазначив К. Шевченко. 

Як повідомлялося, у вересні минулого року заступник голови НБУ Юрій Гелетій заявив про готовність регулятора пом`якшити свою позицію щодо можливості вкладення українських банків у єврооблігації України. "Скоро запропонуємо бачення, як допустити банки до ринку єврооблігацій", – сказав він.

НБУ 1 січня 2022 року підвищив вагу ризику облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) в іноземній валюті до 50%, а з 1 липня 2022 року збільшить її до 100%. У грудні 2020 року НБУ запровадив вагу ризику ОВДП на рівні 20% з 1 квітня 2021 року та спочатку планував довести цей показник до 100% вже до кінця 2021 року.

Мінфін та банки назвали дискусійним такий підхід, закликаючи Нацбанк залишити можливості для вкладення валютних коштів у держпапери України.

Через військову загрозу Росії ставки за єврооблігаціями України підскочили до двозначних значень, зокрема за "короткими" доларовими паперами з погашенням цього року вони в окремі дні перевищували 25% річних, тоді як на внутрішньому первинному ринку Мінфін утримує ставку 6-12 міс. доларових ОВДП на рівні 3,5-3,7% річних.