НБУ направив запит до наглядової ради Укрексімбанку про конфлікт, який був з медіа

Все про економіку та фінанси

НБУ направив запит до наглядової ради Укрексімбанку для отримання інформації про напад на журналістів програми "Схеми" під час запису інтерв`ю в будівлі банку, повідомила прес-служба НБУ в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми направили запит до наглядової ради банку для отримання інформації про випадок зі знімальною групою програми "Схеми" й уважно відстежуємо розвиток подій навколо Укрексімбанку. (...) Подібний підхід у комунікаціях із журналістами неприпустимий", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що регулятор діятиме відповідно до свого мандата.

"За результатами аналізу всієї наявної інформації та пояснень Укрексімбанку, а також орієнтуючись на результати розслідувань правоохоронних органів, регулятор готовий приймати подальші рішення щодо ситуації, яка склалася", - зазначила прес-служба.

НБУ наголосив, що, відповідно до пункту 28 положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах, наглядова рада банку несе повну відповідальність за створення комплексної, адекватної та ефективної системи управління ризиками, на які наражається банк у своїй діяльності.

"Для забезпечення належного управління ризиками рада банку має визначати і контролювати дотримання корпоративних цінностей банку, які ґрунтуються на здійсненні бізнесу на законних та етичних принципах, і постійно підтримувати високу культуру управління ризиками", - зазначив НБУ.

Наголошується, що Національний банк може розглядати питання про відповідність керівника банку визначеним законодавством України вимогам після отримання інформації, яка може свідчити про відсутність в особи бездоганної ділової репутації.