НБУ наклав штраф на Альфа-Банк через вихід двох акціонерів без погодження

Все про економіку та фінанси

НБУ оштрафував Альфа-Банк на 57 млн грн за непогодження змін у складі акціонерів банку, пише "Економічна правда".

Так, Герман Хан (на 01.01.2022 був власником 20,97% акцій фінустанови) і Олексій Кузмічьов (на 01.01.2022 - 16,2% акцій) передали свої пакети акцій фінустанови для Андрія Косогова (на 01.01.2022 - 3,67%), внаслідок чого Косогов став найбільшим акціонером Альфа-Банку (на 14.03.2022 - 40,96%).

Ці зміни в складі акціонерів Альфа-Банку відбулися після того, як 28 лютого під санкції ЄС потрапили Михайло Фрідман (власник 32,86% акцій) та Пьотр Авен (12,4%). На Германа Хана та Олексія Кузмічьова санкції були накладені 15 березня.

Коментуючи непогодження з регулятором змін у складі акціонерів, в Альфа-Банку зазначили, що це відбулося через розгубленість серед клієнтів та "у зв`язку з наростаючою недовірою". "Західна преса була заповнена статтями про можливі подальші санкції в тому числі щодо Германа Хана та Олексія Кузмічова. Ніхто з акціонерів не розумів, як розвиватимуться події в Україні та світі. Тож акціонери ухвалили оперативне рішення щодо продажу часток без попереднього погодження з Національним банком", – сказали в установі.

Косогов є одним із засновників російської "Альфа-Груп" та останній із фізичних осіб-власників українського Альфа-Банку, проти якого ЄС не запровадив санкції.

ЕП пише, що Альфа-Банк уже сплатив суму штрафу. При цьому НБУ також визнав небездоганною репутацію Андрія Косогова і, як констатується, йому довелося передати права на управління банком за своїми акціями довіреній особі – Симеону Дянкову.