НБУ може не дати ліцензію на переказ коштів для компаній, контролери яких - з Росії

Все про економіку та фінанси

Національний банк повідомив, що продовжує уніфіковувати правила ліцензування та реєстрації на ринку небанківських фінансових послуг.

Так, регулятор оновив порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та привів його у відповідність до нових правил ліцензування, реєстрації та провадження діяльності на ринку небанківських фінансових послуг. Ці правила затверджені наприкінці 2021 року постановою Правління Національного банку від 24 грудня 2021 року №153 "Про затвердження Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг” (зокрема на заміну актів Нацкомфінпослуг та Держфінпослуг, що втратили чинність).

Зокрема, врегульовано питання в частині вдосконалення переліку вимог:

- яким мають відповідати заявники для отримання ліцензії на переказ коштів (щодо статутного капіталу, ділової репутації, професійної придатності, фінансового та майнового стану, а також у частині документів, які подаються заявником до Національного банку для отримання ліцензії на переказ коштів тощо);

- яких мають дотримуватися надавачі фінансової послуги з переказу коштів протягом дії ліцензії (щодо корпоративного управління, управління конфліктом інтересів, відкриття відокремлених підрозділів, суміщення посад, а також вимоги до керівників, головних бухгалтерів, ключових осіб тощо).

Також передбачено право Національного банку відмовити у видачі ліцензії на переказ коштів, якщо контролер заявника є податковим резидентом або громадянином держави, що здійснює збройну агресію проти України.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 02 лютого 2022 року №11 "Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків", яка набирає чинності з 08 лютого 2022 року.