НБУ може дозволити банкам купувати євробонди України: скоро озвучить бачення

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Юрій Гелетій під час фінансового форуму повідомив, що регулятор готовий до обговорення з ринком лібералізаційних заходів, що стосуються корпоративних облігацій.

“Безумовно, у фокусі буде питання якості емітента, його платоспроможності. Підхід до лібералізації буде поступовим, щоб не допустити дисбалансів", – зазначив Ю. Гелетій.

Відповідаючи на запитання учасників форуму щодо ринку ОВДП, він наголосив, що зараз спостерігається зростання обсягів вторинного ринку ОВДП на 50%, якщо порівняти із 2019 роком.

"Безумовно, якщо порівняти із розвинутими ринками, то у нас ще 10-кратний потенціал росту. Я вважаю, що важливо проводити роботу з первинними дилерами, які повинні бути активнішими на вторинному ринку. У нас є низка пропозицій, які ми готові обговорювати з Міністерством фінансів. Це і вдосконалення інтегральної оцінки діяльності, підвищення зобов’язань до вторинного ринку. Цей діалог з Мінфіном ми проводимо в комплексі з питанням щодо можливості відкриття доступу банкам до ринку ОЗДП. Ми скоро запропонуємо власне бачення з цього питання", – повідомив Ю. Гелетій.