НБУ хоче відсудити в Лагуна земельні ділянки в Криму

Все про економіку та фінанси

НБУ звернувся в Печерський райсуд м. Києва з позовом до колишнього мажоритарного акціонера Дельта Банку Миколи Лагуна про звернення стягнення на предмет іпотеки. Як третя особа в справі фігурує Дельта Банк.

Згідно з судовими матеріалами, предметом судового спору є земельні ділянки, що перебувають за межами населених пунктів Балаклавського району, тобто знаходяться на території Автономної Республіки Крим.

У 2016 році НБУ заявляв про спроби стягнути з М. Лагуна 767 млн грн за майновим поручительством (земельні ділянки).

За даними НБУ, на середину березня борг Дельта Банку по рефінансуванню становив 8 млрд грн.

На 01.04.2018 вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми було виплачено 15,7 млрд грн (загалом відповідні виплати складуть 16,2 млрд грн).

За оцінками Фонду, орієнтовна сума втрат кредиторів внаслідок доведення до банкрутства «Дельта Банку» складе щонайменше 24,5 млрд грн. ФГВФО уточнював, що його незадоволені вимоги як кредитора третьої черги сягають 14,9 млрд грн. ФГВФО наголошував, що великі вкладники Дельта Банку, вклади яких перевищують гарантовану суму відшкодування 200 тис грн, зможуть повернути свої гроші в загальному обсязі на 8,8 млрд грн лише в разі звільнення активів банку з-під застави низки забезпечених кредиторів.

Інформацію Фонду гарантування щодо сумнівних операцій Дельта Банку на десятки мільярдів гривень читайте тут.

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тут і тут, з Ощадбанком - тут, з Укрексімбанком - тут, з ДІУ - тутз "Фокстрот" - тут, Cargill - тут і тут. Про перипетії довкола депозиту "МТС" у Дельта Банку див. тут. Про спір НБУ з Укргазбанком через активи Дельта Банку див. тут

Про боргові вимоги Укрексімбанку до сестри М. Лагуна - тутПро конфлікт М. Лагуна та КУА "Практика" (вкладник Кредитпромбанку) - тут.

Про накладання судом арешту на майно М. Лагуна за клопотанням СБУ читайте тутПро розслідування Генпрокуратури та Нацполіції щодо Миколи Лагуна і працівників НБУ читайте туттуттуттуттутПро звинувачення білоруських правоохоронців на адресу М. Лагуна див. тут. Про розслідування ГПУ щодо сумнівних операцій Омега Банку, який також був підконтрольний М. Лагуну, - тут.

Про кримінальне провадження щодо екс-першого заступника глави ради директорів Дельта Банку Віталія Масюри див. тут.  Про оголошену правоохоронцями підозру для екс-глави ради директорів Дельта Банку Олені Поповій див. тут.

Про сумнівний продаж Фондом гарантування мільярдного боргу корпорації "УкрАВТО" перед Дельта Банком для компанії, яка має опосередкований зв`язок з боржником, а також про виведення сотень автомобілів з-під застави банку читайте тут.

Про невдалі судові спори ліквідатора Дельта Банку з позичальниками читайте тут і тут.

Про втрату Нацбанком права вимоги за кредитом, який  Дельта Банк видав для "Укрспирта" див. тут.

Про дріблення депозитів у Дельта Банку див. тут.

Коментарі М. Лагуна див. туттуттут і тут.