Індекс базових галузей у грудні "просів" на 0,7% р/р

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, в грудні ІВБГ (індекс виробництва базових галузей) знизився на 0,7% р/р (після зростання на 13,7% р/р у листопаді).

Як зазначає Нацбанк, основний внесок у падіння мало сільське господарство (знизилося на 31,8% р/р) внаслідок швидшого порівняно з попереднім роком завершення збиральної кампанії та подальшого падіння у тваринництві.

Дефіцит та подорожчання енергоресурсів, висока вартість сировини, а також слабкий зовнішній попит на металеві руди зумовили падіння промисловості (на 1% р/р). Зокрема, через високі ціни на газ знизилося виробництво хімічної промисловості, гумових та пластмасових виробів. Через дефіцит вугілля поглибився спад в енергетиці. Натомість завдяки переробці рекордних врожаїв зросло виробництво харчової промисловості.

Суттєве збільшення капітальних видатків бюджету та проведення окремими підприємствами робіт з модернізації потужностей сприяли стрімкому зростанню будівництва (на 21.5% р/р) та підтримали машинобудування.

Активний експорт продукції с/г та транспортування будівельних матеріалів забезпечили поліпшення показників вантажоперевезень. Натомість відновилося падіння в оптовій торгівлі внаслідок скорочення експорту залізної руди та дефіциту вугілля в Україні.

Стійке зростання заробітних плат та інших доходів підтримало роздрібну торгівлю та пасажирські перевезення, резюмує Нацбанк.

Нагадаємо, НБУ прогнозує прискорення зростання ВВП України в 2022 році до 3,4% (оцінка за 2021 рік - 3,0%), у 2023 році - на 3,7%, у 2024 році - 4,0%.