Шевченко: НБУ і Мінфін обговорили з керівництвом Укргазбанку процес приватизації

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що сьогодні на робочій зустрічі з представниками Міністерства фінансів, правління та наглядової ради Укргазбанку обговорив прогрес у процесі приватизації державної частки Укргазбанку:

"Наразі банк є операційно ефективним і вже завершує роботу над створенням дорожньої карти приватизації.

У березні цього року Укргазбанк отримав кредит у сумі 30 млн євро від IFC (Міжнародної фінансової корпорації) з можливістю подальшої конвертації в капітал.

Наступний крок для приватизації – пошук фінансового радника для банку та вибір кращого варіанту продажу.

Партнерство з міжнародними фінансовими інститутами суттєво посилює ефективність роботи банку.

Приватизація Укргазбанку відповідає Засадам стратегічного реформування державного банківського сектору, в тому числі скороченню частки держави в банківській системі до рівня нижче 25% у 2025 році.

Вона має стати успішним кейсом та продемонструвати приклад привабливості банківського ринку України для інвесторів, значно підвищуючи приватизаційний потенціал".

У повідомленні НБУ зауважується, що "Укргазбанк серед інших державних банків є найбільш готовим до приватизації". "Про це свідчить його операційна ефективність, низький рівень проблемних активів, а також значний прогрес у створенні дорожньої карти приватизації", - констатує регулятор.

"Партнерство з IFC і трансформаційні процеси, що здійснює Укргазбанк на виконання стратегічних завдань, суттєво поліпшують його привабливість для подальшої приватизації", – коментує заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Як інформує НБУ, під час зустрічі представники Укргазбанку заявили, що партнерство з міжнародними фінансовими інститутами суттєво посилює ефективність роботи банку.

Нагадаємо, Укргазбанк за три квартали збільшив прибуток у 2,5 разів - до 1,75 млрд грн.