НБУ: фінкомпанії в 2020 році видали фізособам кредити на 48 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За минулий рік фінансові компанії видали фізичним особам кредитів на 48 млрд грн, що на 10% більше порівняно із 2019 роком, повідомив сказав керівник управління нагляду за фінансовими компаніями НБУ Олександр Залєтов, пише "Укрінформ".

"На сьогодні 775 фінансових компаній мають ліцензію на кредитування, але лише третина надають ці послуги фізичних особам. Загальний обсяг виданих кредитів фізичним особам за 2020 рік становив 48 млрд грн, що на 10% більше ніж у 2019 році", - сказав Залєтов.

Він зазначив, що у минулому році майже 10 млн договорів було укладено онлайн, і це свідчить, що цей ринок буде і надалі розвиватись у напрямку дистанційних послуг.

Нагадаємо, із 1 січня 2021 року набули чинності зміни до закону про кредитування, які вплинуть на сферу мікрокредитних фінансових організацій. Так, розмір суми штрафів та пені не зможе бути більшим за два розміри суми, яку отримала людина, якщо кредит є більшим за 1 мінімальну заробітну плату (6 тис. грн із 1 січня 2021 року). Це правило не поширюється на менші кредити. Тут, як і раніше, діє загальна норма — розмір штрафів та пені не може перевищувати 50% кредиту.