НБУ: фінкомпанії анульовано ліцензії через відмову в проведенні перевірки

Все про економіку та фінанси

НБУ за результатами позапланової інспекційної перевірки ухвалив рішення застосувати до ТОВ "Фінансова компанія "Добробут" (ЄДРПОУ 41220760) захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Відповідне рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 23 липня 2021 року.

Як інформує регулятор, Департамент виїзних перевірок Національного банку у червні цього року ініціював позапланову інспекційну перевірку зазначеної фінансової установи. Під час спроби її провести було встановлено та зафіксовано факт відмови в проведенні перевірки, оскільки уповноважені особи Національного банку не були допущені до здійснення перевірки та особа, уповноважена представляти інтереси фінансової установи, була відсутньою упродовж першого дня перевірки. Відмова небанківської фінансової установи в проведенні перевірки є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами чинного законодавства, зокрема статтею 38-1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Рішення про застосування заходу впливу набрало чинності з 23 липня 2021 року. З цього дня фінансова компанія втратила право здійснювати діяльність із надання фінансових послуг, що потребує відповідної ліцензії. Зокрема втратила право:

- укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких було видано ліцензію;

- укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, які мають як наслідок збільшення зобов`язань учасника ринку небанківських фінансових послуг перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких було видано ліцензію.

"Водночас відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від обов’язку виконувати свої зобов’язання за договорами про надання фінансових послуг, укладеними до дати набрання чинності рішенням про відкликання ліцензій", - наголошує НБУ.