НБУ дозволив екс-керівнику банка імені Захарченка відкривати валютні обмінники?

Все про економіку та фінанси

У понеділок НБУ повідомив, що видав генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій (діяльність з обміну валют) для ТОВ "Фінансова компанія "Альфа – Інвест Груп".

Згідно з держреєстром юросіб та фізосіб-підприємців, одним з кінцевих бенефіціарів цієї компанії є Січовий Володимир Олександрович.

Людина з таким же прізвищем, ім’ям та по батькові з листопада 2013 року до березня 2015 року була головою правління ПАТ «Банк «Ринкові технології», яке в 2014 році змінило назву на ПАТ «Смартбанк».

Банк «Ринкові технології» відомий, зокрема, тим, що в березні 2014 року в ньому був проведений обшук співробітникам СБУ та МВС. Як зазначалося тоді в офіційному повідомленні Служби безпеки, ПАТ «Банк «Ринкові технології» брав участь «у злочинних оборудках з відмивання державних коштів» та був т.зв. «сертифікованою площадкою» і "напряму пов`язаний" з екс-міністром внутрішніх справ В.Захарченком.

За даними НБУ, на 01 січня 2014 року 40% ПАТ «Банк «Ринкові технології» належали ПрАТ «Страхова компанія «Стар-Поліс». Станом на 28 жовтня 2015 року ця структура так само володіла 40% «Смартбанку». Причому 99% акцій ПрАТ «Страхова компанія «Стар-Поліс» належать румунській «Асіто Капітал».

У вересні НБУ оштрафував Асіто Капітал (Asito Kapital S. A.) на 1,2 млн. грн. за порушення порядку набуття істотної участі в ПАТ "Смартбанк". Як зазначалося в повідомленні НБУ, Asito Kapital придбала 99% акцій ПАТ "Страхова компанія "Стар-Поліс" без погодження Нацбанку. 

Крім того, НБУ тимчасово, до усунення порушення, позбавив права голосу акціонера ПАТ "Смартбанк" - Страхову компанію "Стар-Поліс" - і призначив службовця НБУ довіреною особою, якій передав право голосу щодо відповідних акцій ПАТ "Смартбанк" і право брати участь в управлінні банком, яке випливає із володіння цими акціями.

У жовтні НБУ називав "Смартбанк" одним із 48 фінустанов, структуру власності яких регулятор вважає непрозорою.