НБУ домігся скасування судового рішення про відновлення роботи банку "Союз"

Все про економіку та фінанси

11.03.2021 Верховний Суд вирішив залишити без змін постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 08.09.2020 (в справі №826/7833/16), якою на вимогу Нацбанку було скасовано рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 10.04.2020 в частині зобов`язання НБУ відновити роботу банку “Союз”.

Суди апеляційної та касаційної інстанції закрили провадження в цій частині справи на підставі закону про банки, прийнятого Верховною Радою в травні 2020 року за наполяганням МВФ.

Верховний Суд підкреслив, що згідно з цим законом, "не може прийняти будь-яке інше рішення, що може мати наслідком зупинення/припинення розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку та/або ліквідації банку" (цитата).

Водночас суд касаційної інстанції залишив без змін в іншій частині рішення судів першої та апеляційної інстанції (де йшлося про скасування прийнятого регулятором у 2016 році рішення щодо ліквідації банку “Союз”).

Як і у випадку іншого подібного спору щодо банку "Союз" (у справі №826/4275/16), Верховний Суд дійшов висновку про відсутність "систематичності порушень" банком у сфері фінмоніторингу (про що в 2016 році заявляв НБУ).

Нагадаємо, відповідно до згаданого закону про банки, якщо суд скасує рішення НБУ про виведення банку з ринку, то колишні власники фінустанови можуть претендувати на компенсацію - але це за умови, що міжнародно визнана аудиторська фірма після аналізу фінансового стану банку підтвердить розмір шкоди, якщо така була завдана власникам виведеного з ринку банку.