НБУ: до системи BankID приєдналися ще Укрексімбанк, Кристалбанк, "Львів"

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що в березні ще два банки підключилися до Системи BankID в статусі абонента-ідентифікатора – банк "Львів" та "Кристалбанк", а з 1 квітня приєднався й державний Укрексімбанк.

"Таким чином вже 99% держателів платіжних карток на українському ринку можуть скористатися віддаленою ідентифікацією за допомогою Системи BankID НБУ.

Ще 8 банків наразі перебувають у процесі приєднання до Системи BankID НБУ", - зауважив НБУ.

Регулятор констатує, що однією з найбільш затребуваних послуг із використанням Системи BankID НБУ сьогодні є авторизація в мобільному застосунку "Дія".

"Отримати доступ до цифрових копій власних документів, сплатити штраф за порушення ПДР, записатися до листа очікування вакцинації та замовити довідки онлайн сьогодні має можливість уже практично кожен українець.

Використання Системи BankID НБУ для громадян досить просте й не потребує додаткової реєстрації, достатньо лише здійснити кілька простих кроків:

- на сайті чи у мобільному застосунку установи, яка підключена до системи, обрати необхідну послугу та спосіб ідентифікації – Система BankID НБУ;

- натиснути на лого банку, в якому у вас відкритий рахунок, пройти авторизацію та надати згоду на передачу даних;

- після автентифікації одразу можна отримати послугу на вебпорталі без необхідності особистих візитів до тієї чи іншої установи", - пояснює Нацбанк.