НБУ: дефіцит держбюджету за 2021 рік може скласти 4% ВВП

Все про економіку та фінанси

НБУ очікує, що дефіцит держбюджету за 2021 рік може скласти 4% ВВП при запланованих у законі про держбюджет 5,5% ВВП, повідомив директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін, пише "Інтерфакс-Україна".

"Фактичний дефіцит, за нашими оцінками, становитиме приблизно 4%", - зазначив О. Лупін.

"І якщо говорити про фінансування, то згідно із законом про держбюджет потреба фінансування дефіциту держбюджету становить 150 млрд грн (внутрішнє та зовнішнє). Ми очікуємо, що фактичне фінансування бюджету буде на рівні приблизно 40 млрд грн", - додав він. 

Нагадаємо, на початку грудня міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що очікує на суттєве зростання дефіциту держбюджету в грудні - до 3,0-3,5% ВВП.

"За 11 місяців 2021 року фактичний дефіцит бюджету становить близько 1% ВВП, але грудень складний місяць, потрібно профінансувати багато видатків. Тому в грудні розмір дефіциту суттєво зросте, – сказав глава Мінфіну. - Суттєво - це мається на увазі, можливо, 3-3,5%. Але я наразі боюся прогнозувати, оскільки плануються зміни до бюджету".

Як повідомлялося, загальний фонд держбюджету України за січень-листопад 2021 року виконано з дефіцитом у розмірі 57,4 млрд грн за розпису на звітний період у сумі 175,7 млрд грн, тобто менше ніж третина від плану.