НБУ: чистий процентний дохід банків за ІІ квартал зріс на 40% р/р, це рекорд за десятиліття

Все про економіку та фінанси

НБУ інформує, що в другому кварталі прибуток сектору був у 2.5 рази більшим, ніж у відповідному періоді 2020 року. Рентабельність капіталу зросла до 29% порівняно з 23% торік.

Це відбулося за рахунок двох факторів: швидкого зростання операційних доходів та істотного скорочення відрахувань до резервів. Чистий процентний та чистий комісійний доходи зростали темпами близько 40% р/р завдяки здешевленню вартості ресурсів, відновленню споживчого кредитування та зростанню обсягів безготівкових операцій із населенням.

"Темпи річного зростання чистого процентного доходу були найвищими за десятиріччя. Відрахування в резерви під кредити зменшилися в річному вимірі наполовину", - уточнює регулятор.

Як зазначається, операційна ефективність поліпшилася порівняно з І кварталом майже до торішнього рівня. Співвідношення операційних витрат і операційного доходу (CIR) становило 49.9% порівняно з 48.5% у ІІ кварталі 2020 року.

Сукупно за перше півріччя 2021 року прибуток банківського сектору був більш як на чверть вищим, ніж за відповідний період минулого року і становив 31 млрд грн. Зі збитком закінчили перше півріччя 10 банків, проте їхній сукупний збиток був несуттєвим.