НБУ: часткова приватизація Укргазбанку може бути в 2017р.

Все про економіку та фінанси

Заступниця глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю Finbalance розповіла, що НБУ підготував свої пропозиції для Міністерства фінансів щодо оновлення стратегії управління держбанками, з огляду на націоналізацію Приватбанку, однак поки що від Мінфіну немає фінального бачення.

«Ми чекаємо на Мінфін. Зрозуміло, що зараз період дуже насичений. Була підготовка бюджетної резолюції. Трирічна бюджетна резолюція - це прорив. Але її підготовка вимагала концентрації значних зусиль. Я думаю, зараз ми разом зосередимось на стратегії держбанків», - констатувала К. Рожкова.

Вона допустила, що передбачені раніше терміни часткової та повної приватизації держбанків можуть бути скориговані.

При цьому К. Рожкова не виключила, що ще в 2017 році міноритарний пакет акцій Укргазбанку буде проданий. «Можливо, частково (міноритарний пакет) й буде [проданий, - ред.]. Робота ведеться, не можу розкривати деталі», - зауважила заступниця глави НБУ.

Нагадаємо, в травні міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що якщо буде можливість повністю продати Укргазбанк, «ми будемо продавати», зауваживши, що «зараз йде обговорення, чи вводити в Укргазбанк потенційного інвестора, наприклад, IFC або ЄБРР».

У грудні - за кілька днів до націоналізації Приватбанку – НБУ повторив рекомендацію для уряду роздержавити Укргазбанк до кінця 2017 року.

У лютому-2017 заступник міністра фінасів Юрій Буц зазначав, що Мінфін технічно готовий до приватизації Укргазбанку, проте поки не знайшов покупців.

У березні глава правління цього банку Кирило Шевченко не виключав, що в поточному році не вдасться продати навіть міноритарний пакет банку.

На початку квітня у ЄБРР заявляли, що не виключають можливості придбання міноритарного пакету акцій Укргазбанку.