НБУ: частка NPL у портфелі банків зменшилася до 33,3%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, обсяг непрацюючих кредитів в українських банках зменшився за січень-вересень 2021 року на 56 млрд грн - до 374,4 млрд грн.

Частка непрацюючих кредитів (NPL) скоротилася з початку року на 7,7 в. п. - із 41% до 33,3%.

"Це найкращий результат із початку 2017 року, відколи обсяг NPL визначається за оновленою методологією", - зауважує Національний банк.

Якість кредитних портфелів поліпшилася у банках усіх груп. Найкращий результат у банків іноземних банківських груп (без банків РФ) – менше 8%. Частка NPL у портфелях банків із приватним комерційним капіталом скоротилася до 10,5%. Це майже відповідає цільовому рівню 10% до кінця 2024 року, прописаному в інституційній Стратегії НБУ.

Держбанки з початку року скоротили обсяг непрацюючих кредитів на 35 млрд грн, проте досі акумулюють понад 70% NPL-портфеля банківського сектору.

“Державні банки продовжують реалізацію планів зі зниження NPL, ухвалених Радою з фінансової стабільності. Це необхідна передумова для підвищення їхньої інвестиційної привабливості та один із структурних маяків програми співпраці України з МВФ”, - підкреслює НБУ.