НБУ: банки і платіжні системи готові домовлятися про плавне зниження комісій

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Олексій Шабан заявив, що Нацбанк “спостерігає готовність та бажання платіжних систем і банків-емітентів платіжних карток домовлятися про плавне зниження міжбанківських комісій” (цитата).

“Ми готові підтримати збалансований компроміс. Наша мета - зберегти розвиток безготівкових розрахунків.

Також ми згодні підтримати пропозицію бізнеса про виключення із законодавства норми, яка зобов`язує всіх торговців приймати до оплати платіжні картки. Ми впевнені, що на поточному етапі розвитку це вже не така ефективна норма законодавства, а скоріше вимога часу та клієнтів.

Крім того, ми пропонуємо надати право для НБУ отримувати від платіжних систем інформацію про розмір комісії інтерчейндж та публікувати цю інформацію. Це додасть прозорості платіжному ринку та прогнозованості діям його учасників”, - зауважив заступник глави НБУ.

Він повідомив, що сьогодні в Україні 375 тис POS-терміналів, встановлених банками в підприємствах торгівлі. “За 10 років ця кількість зросла вп`ятеро. Але все одно це мало порівняно з країнами ЄС. В Україні на 1 тис громадян трішки більше, ніж 9 терміналів, а в Європі - в 3,5 разів більше (33 термінали на тисячу населення)”, - констатував О. Шабан.

За його словами, вигоди від побудови безготівкової економіки - очевидні: зниження обсягів тіньової економіки, додаткові кошти для розвитку економіки, зростання доходів держбюджету від оподаткування завдяки прозорому веденню бізнесу.

Коментуючи ініціативи у Верховній Раді щодо законодавчого обмеження комісій інтерчейндж та еквайрингу, О. Шабан підкреслив, що “регулювати те, що має регулюватися ринковими методами, - дуже небезпечно”. “Ми наголошуємо на важливості збереження виключно ринкових підходів до регулювання фінансового ринку”, - резюмував заступник глави НБУ.