НБУ: апеляційний суд скасував ухвалу Баришівського райсуду щодо Рожкової

Все про економіку та фінанси

23 вересня Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Нацбанку та скасував ухвалу Баришівського райсуду Київської області від 11 червня, якою було заборонено Катерині Рожковій брати участь у засіданнях правління НБУ та виконувати покладені на неї посадові обов’язки першого заступника голови НБУ, йдеться в заяві центробанку.

Як зазначається, Київський апеляційний суд виніс окрему ухвалу, яка стосується судді Баришівського райсуду Київської обл. Коваленка К.В.

У своїй апеляційній скарзі НБУ звертав увагу суду на такі аргументи:

- суд не має права встановлювати Національному банку та членам його правління заборону виконувати повноваження;

- законодавством не передбачено можливості припинення, призупинення або заборони здійснення повноважень заступника Голови Національного банку "за рішенням суду".

"Про допущені суддею Баришівського районного суду Київської області Коваленком К.В. грубі порушення Національний банк довів до відома Вищої ради правосуддя, а також Національного антикорупційного бюро України", - констатується в повідомленні НБУ.

Нацбанк нагадує, що минулого року екс-депутати Верховної Ради Ігор Луценко та Олександр Дубінін також намагалися у судовому порядку обмежити Катерину Рожкову у виконанні посадових повноважень.

15 травня 2018 року Апеляційний суд міста Києва задовільнив апеляційну скаргу НБУ та підтвердив правомірність виконання Катериною Рожковою своїх посадових обов’язків.

Щодо позову Олександра Дубініна Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області взагалі вирішив відмовити у відкритті провадження у справі.

"Крім того, схожа спроба незаконного встановлення заборони для Національного банку України та його консультантів вчиняти певні дії в порядку забезпечення позову вже мала наслідком ухвалення 2 квітня 2019 року Вищою радою правосуддя рішення про звільнення Кізюн Людмили Іванівни з посади судді Солом’янського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України за скаргою НБУ", резюмується в заяві Нацбанку.