НБУ анулював усі ліцензії страхової компанії через відмову в проведенні перевірки

Все про економіку та фінанси

НБУ застосував до страхової компанії ТДВ “СК “КРОК” (ЄДРПОУ 38799866) захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензій на провадження діяльності із надання фінансових послуг у сфері страхування. Таке рішення правління Національного банку ухвалило на засіданні 26 жовтня.

Як зауважує регулятор, у серпні цього року було призначено проведення позапланової інспекційної перевірки зазначеної страхової компанії. За результатами перевірки фахівці Департаменту інспектування Національного банку було встановили та зафіксували факт відмови у проведенні перевірки, оскільки страховиком не було забезпечено надання інформації, пояснень, документів, копій документів щодо предмета перевірки, а також доступу до інформаційних систем. Це унеможливило здійснення Нацбанком позапланової інспекційної перевірки ТДВ “СК “КРОК” із визначених у розпорядчому акті про проведення інспекційної перевірки питань.

Відмова небанківської фінансової установи в проведенні перевірки, зокрема ненадання документів, інформації щодо предмета перевірки, є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами чинного законодавства, зокрема статтею 381 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Рішення про застосування заходу впливу набуває чинності з 27 жовтня 2021 року.

"Після відкликання ліцензій фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Перевірити чинні ліцензії можна на сайті Національного банку України: небанківської фінансової установи – за посиланням, юридичної особи-лізингодавця – за посиланням", - зауважує НБУ..