НБУ анулював ліцензії 7 страхових компаній через їхню відмову в проведенні перевірки

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомляє, що 27 травня його правління за результатами позапланових інспекційних перевірок ухвалило рішення щодо застосування до 7 страхових компаній заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензій на провадження діяльності із надання фінансових послуг у сфері страхування.

Цей захід впливу застосовано до:

- ТДВ "СК "ЄСГ" (ЄДРПОУ 40344723);
- ТДВ "СК "АФІНА-АВТО" (ЄДРПОУ 39380534);
- ПрАТ "СК "ВЕЛС" (ЄДРПОУ 19022263);
- ТДВ "СК "МЕГА ПОЛІС" (ЄДРПОУ 42369128);
- ТДВ "СК "ДОМІНАНТ" (ЄДРПОУ 35850814);
- ТДВ "СК "ЧЕСНО-СТРАХУВАННЯ" (ЄДРПОУ 39989758);
- ТДВ "СК "ГЕРМЕС" (ЄДРПОУ 41408223).

"Департамент виїзних перевірок Національного банку упродовж березня цього року здійснив позапланові інспекційні перевірки цих семи страховиків. За результатами перевірок встановлений та зафіксований факт відмови у проведенні перевірки, оскільки уповноважені особи Національного банку не були допущені до здійснення перевірки, а особа, уповноважена представляти інтереси страховика, була відсутньою упродовж першого дня перевірки.

Відмова небанківської фінансової установи у проведенні перевірки, зокрема й через відсутність упродовж першого дня перевірки особи, уповноваженої представляти інтереси фінустанови на час перевірки, є підставою для застосування заходу впливу. А саме – відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами чинного законодавства, зокрема Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Рішення про застосування заходів впливу набувають чинності з дня їхнього ухвалення. З цього моменту вказані страхові компанії втрачають право укладати нові договори страхування та договори страхування, які збільшують зобов`язання щодо раніше укладених договорів страхування. Водночас відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за вже укладеними на цей момент договорами про надання фінансових послуг", - йдеться в заяві НБУ.

Довідка НБУ:

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг Національного банку 2 квітня 2021 року ухвалив рішення застосувати заходи впливу до шести із семи зазначених вище страховиків, а саме – тимчасово зупинити всі їхні ліцензії. Йдеться про: ТДВ "СК "АФІНА-АВТО", ТДВ "СК "ГЕРМЕС", ТДВ "СК "ДОМІНАНТ", ТДВ "СК "МЕГА ПОЛІС", ТДВ "СК "ЧЕСНО-СТРАХУВАННЯ", ПрАТ "СК "ВЕЛС".

На початку березня щодо зазначених страховиків Національний банк склав акти про правопорушення за неподання (неповне подання) звітності за 9 місяців 2020 року.

Страховики повинні були усунути порушення, які стали причиною для тимчасового зупинення ліцензій, у строк до 5 травня 2021 року.

Проте станом на дату ухвалення відповідних рішень щодо анулювання ліцензій, страховики не надали інформацію про усунення порушень, які стали причиною для тимчасового зупинення ліцензій.