НБУ анулював фінкомпанії ліцензію через відмову в проведенні перевірки

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що за результатами проведеної позапланової інспекційної перевірки ухвалив рішення про застосування до ТОВ “ФК “ФІНКОМ КРЕДИТ” (код за ЄДРПОУ 38683372) заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності із надання фінансових послуг. Відповідне рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 19 серпня 2021 року.

Як зазначається, Департамент виїзних перевірок Національного банку у липні цього року ініціював позапланову інспекційну перевірку зазначеної фінансової установи. Під час спроби її проведення було встановлено та зафіксовано факт відмови у проведенні перевірки, оскільки уповноважені особи Національного банку не були допущені до здійснення перевірки, та особа, уповноважена представляти інтереси фінансової установи, була відсутньою упродовж першого дня перевірки. Відмова небанківської фінансової установи у проведенні перевірки є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами чинного законодавства, зокрема статтею 381 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Як інформує НБУ, рішення про застосування заходу впливу набирає чинності з 19 серпня 2021 року. З цього моменту фінансова компанія втрачає право здійснювати діяльність з надання фінансових послуг, що потребує відповідної ліцензії. Зокрема, втрачається право:

- укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких була видана ліцензія;

- укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, які мають як наслідок збільшення зобов`язань учасника ринку небанківських фінансових послуг перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких була видана ліцензія.

"Водночас відкликання ліцензії не позбавляє фінансову установу від обов’язку виконувати свої зобов’язання за договорами про надання фінансових послуг, укладеними до дати набрання чинності рішенням про відкликання ліцензії", - резюмує Національний банк.