НБУ: 58 тисяч громадян і представників бізнесу купили військові облігації

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 30 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 60 млрд грн, близько 144,1 млн дол. США та 176,5 млн євро.

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Водночас минулого тижня кількість вкладників серед громадян та бізнесу збільшилася з 43,3 тис. до 58,1 тис.

Станом на 16 травня 2022 року обсяг вкладень українських громадян та бізнесу у військові облігації становить майже 5,7 млрд грн (9,3% від загального обсягу придбаних військових ОВДП номінованих у гривні), 48 млн дол. США (33,9% від загального обсягу військових ОВДП номінованих у дол. США ) та 26 млн євро (14,8% від загального обсягу ОВДП номінованих у євро); нерезидентів – 300,4 млн грн.

Частка громадян у обсязі вкладень у військові облігації досягла рекордного показника як за кількістю покупців цінних паперів уряду, так і за показником володіння ними у процентному співвідношенні.

Нагадуємо, що сьогодні кожен бажаючий може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансову оборону України. 

Інформація Міністерства фінансів про військові облігації - тут.