НБУ: 100%-відсоткова гарантія за банківськими вкладами на період воєнного стану вже діє

Все про економіку та фінанси

НБУ констатує, що сьогодні набрав чинності Закон України №2180-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб", який Президент підписав 12 квітня та який передбачає 100%-ву гарантію за банківськими вкладами українців на період воєнного стану.

Роз`яснення НБУ:

"Як було в мирний час: гарантована сума відшкодування за банківськими вкладами становила 200 тис гривень. Винятки становили лише вклади в державному Ощадбанку (згідно ж із законом, який набув чинності, Ощадбанк приєднується до системи гарантування вкладів ФГВФО, - ред.).

Як буде на час дії воєнного стану та трьох місяців після: новий закон запроваджує 100% гарантію за банківськими вкладами фізичних осіб та ФОП (разом із нарахованими відсотками, якщо це був депозит). Гарантія поширюватиметься на вкладників платоспроможних банків. Тобто дія закону на вкладників банків, які вже проходять стадію ліквідації, не розповсюджуватиметься.

Як буде у післявоєнний час: через три місяці після припинення чи скасування дії воєнного стану гарантована сума за вкладами становитиме 600 тис гривень".