НБУ - про подачу звітності небанками за IV квартал-2021 та за І квартал-2022

Все про економіку та фінанси

НБУ інформує, що провів зустріч з фінансовими компаніями, ломбардами та лізингодавцями, під час якої основну увагу приділили питанням звітування.

Щодо звітності за IV квартал 2021 року

Із 24 лютого 2022 року НБУ подовжив на один місяць строк подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг за IV квартал 2021 року та врегулював питання щодо незастосування заходів впливу за порушення.

Станом на 1 квітня 2022 року звітність за IV квартал 2021 року подали в повному обсязі 28% фінансових компаній; 67% ломбардів; 79% лізингодавців.

Подали звітність частково 36% фінансових компаній.

Не подали звітність взагалі 36% фінансових компаній; 33% ломбардів; 21% лізингодавців.

Щодо звітності за І квартал 2022 року

Звітність за І квартал 2022 року подається за новими правилами.
Національний банк нагадав учасникам ринку, що змін зазнали:

- вимоги до порядку формування показників звітності;
- перелік, формат, періодичність та строки подання звітних файлів;
- порядок накладання кваліфікованого електронного підпису на дані звітності.

"НБУ чекає на звітність учасників ринку, підготовлену за новими правилами, до 25 квітня 2022 року", - наголошує регулятор.

Щодо фінансової звітності у форматі іXBRL

Національний банк нагадав про необхідність виконання вимог щодо подання до Центру збору фінансової звітності річної звітності за 2020 рік та проміжної звітності за 3, 6 та 9 місяців 2021 року.

"І хоча під час дії воєнного стану НБУ не здійснюватиме будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання звітності та не застосовуватиме заходів впливу, регулятору важливо оперативно отримувати інформацію про фінансовий стан та показники діяльності ринку небанківських фінансових послуг. Це дасть змогу регулятору своєчасно реагувати на проблемні аспекти діяльності учасників ринку", - резюмує НБУ.