Новий заступник Шевченка описав можливі зміни в політиці ФРС та їх вплив на Україну

Все про економіку та фінанси

Новий заступник глави Нацбанку Сергій Ніколайчук під час брифінгу таким чином описав можливі сценарії змін у поточній політиці ФРС США:

“У наш базовий макроекономічний сценарій закладено якраз те, що в серпні ФРС оголосить про скорочення своєї програми кількісного пом`якшення і почне цей процес у наступному році. Це співпадає з очікуваннями більшості аналітиків. Так само, як і ми закладаємо в свій макросценарій, що ФРС почне підвищувати ставки в 2023 році.

Щодо ЄЦБ, ми теж базуємося на ринковому консенсусі. Очікуємо, що протягом більш тривалого періоду ЄЦБ буде продовжувати досить м`яку монетарну політику.

Такі очікування щодо політики провідних центральних банків формують достатньо сприятливі на сьогодні умови для країн, що розвиваються. І на наше переконання, нормалізація монетарної політики буде досить поступовою в наступному році, і вона не створюватиме якихось серйозних проблем для країн, що розвиваються.

Водночас ми на комітеті розглядали також альтернативні сценарії, пов`язані з тим, що проблеми з інфляцією, насамперед, у Сполучених Штатах можуть ще більше активізуватися і, власне, це може призвести до того, що ФРС почне більш активно боротися з інфляційними процесами. І звичайно, в такому разі це призведе до певного погіршення фінансових умов для країн, що розвиваються. Однак в Національного банку є сценарії, як реагувати й на подібний сценарій”.