Названо 12 кандидатів на посаду глави БЕБ, які пройшли перший етап конкурсу

Все про економіку та фінанси

Комісія з відбору глави Бюро економічної безпеки (БЕБ) за підсумками першого етапу конкурсу (тестування) з 48 кандидатів обрала 12 до наступного етапу конкурсу - співбесіди, яке відбудеться 13 серпня, пише "Інтерфакс-Україна".

До другого етапу конкурсу з максимальною кількістю балів (8) проходить глава ДФС Вадим Мельник, начальник відділу детективів по виявленню неправомірної вигоди і незаконного збагачення НАБУ Анна Горбенко, державний експерт експертної групи з питань цифровізації при Міністерстві інфраструктури Сергій Маштабей.

Крім них, до другого етапу конкурсу з оцінкою в 7 балів проходять член Ради НБУ Василь Горбаль, керівник управління аналітики та обробки інформації НАБУ Раджамі Джан, екс-в.о. глави ДФС Сергій Солодченко, а також нардеп зі "Слуги народу" Юлія Яцик.

У ході співбесіди кандидати повинні будуть надати відповіді на ситуаційні завдання, зокрема - представити своє бачення місії нового органу і принципів його роботи, сформулювати кроки, які потрібно реалізувати до старту роботи БЕБ, запропонувати проект базового положення про БЕБ.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон про створення БЕБ в січні 2021 року, президент Володимир Зеленський підписав його в березні.

До конкурсної комісії з відбору глави нового органу входить 9 осіб: три представника від РНБО, стільки ж - від Кабміну, ще три - від Верховної Ради.

Заявки на участь в конкурсі на главу БЕБ подали 59 кандидатів, з яких 11 комісія відхилила на першому етапі відбору.

Новий орган має запрацювати 25 вересня. На наступний день після цього припинить своє існування ДФС, яка вже знаходиться в процесі ліквідації.