НАЗК: керівник ДРС не зміг підтвердити володіння біткоїнами вартістю 13 млн грн

Все про економіку та фінанси

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков вніс припис Кабінету Міністрів з вимогою провести службове розслідування та притягнути до дисциплінарної відповідальності голову Державної регуляторної служби (ДРС) Олексія Кучера, йдеться в заяві НАЗК.

Як зазначаэться, НАЗК провело повну перевірку декларації голови ДРС, яку він подав як колишній голова Харківської обласної державної адміністрації. У декларації Олексій Кучер вказав, що володіє криптовалютою Bitcoin вартістю 13,1 млн грн.

Нижче - коментар НАЗК:

"Криптовалюта Bitcoin має публічну адресу (Public Address), яка є відкритою та підтверджує належність певній особі. Голова ДРС не зміг надати публічну адресу криптовалюти.

Водночас за даними податкової загальний дохід Олексія Кучера та членів його сім’ї за весь час роботи з 2001 по 2020 рік складає менше 1 млн грн (загалом 880 682,56 грн).

Вказана інформація свідчить про те, що голова ДРС вказав недостовірні відомості про володіння криптовалютою, чим вчинив злочин, передбачений частиною 2 статті 366-2 Кримінального кодексу України.

Такі дії посадовця суперечать інтересам громадян України та свідчать про неповагу до честі держави, які він зобов’язався охороняти під час присяги державного службовця".