Апеляційний суд поновив дію припису НАЗК для Кабміну щодо звільнення Вітренка

Все про економіку та фінанси

НАЗК повідомляє, що 3 серпня Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу НАЗК та скасував ухвалу Окружного адмінсуду Києва (ОАСК), якою було зупинено дію припису НАЗК Кабінету Міністрів.

У приписі НАЗК вимагало від уряду скасувати пункти 8 та 9 розпорядження Кабміну № 370-р та вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрієм Вітренком.

«У зв’язку з рішенням суду припис НАЗК до Кабміну щодо незаконного призначення голови правління НАК «Нафтогаз України» підлягає виконанню», — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Коментар НАЗК:

"Звертаємо увагу, що однією із підстав ініціювання справи стала начебто відсутність можливості скасування Урядом пунктів 8 та 9 згаданого розпорядження.

Саме тому Олександр Новіков направив до Кабміну лист, у якому пояснюється, що закон передбачає конкретний механізм для виконання припису. Для цього необхідно скликати засідання Уряду та ініціювати розгляд таких питань:

- скасування як незаконних пунктів 8 та 9 розпорядження Уряду № 370-р. Скасування п. 9 вказаного розпорядження вимагається виключно в частині підписання контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України», оскільки саме його укладення здійснено з порушенням ст. 26 Закону України «Про запобігання корупції»;

- припинення дії контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України» як незаконного".